SALEM | John Alden

28. května 2015 v 21:59
John Alden

John Alden je silný muž a jeden z hlavních postav Salemu. Je to syn Johna Aldena staršího a jeho manželky Sarah Alden. Byl milencem Mary Sibley a je považován za válečného hrdinu. Vrací se po válce domům do svého rodného Salemum ale najde město uprostřed boje proti čarodějnicím. Vrací se však se svým hlavním úmyslem a to setkat se se svou bývalou milenkou a životní láskou Mary. Avšak zjišťuje, že se mezitím provdala za George Sibleyho, který ho tehdy poslal do války zemřít.

Mládí:
Narodil se a vyrůstal v Salemu v Massachusetts. Je jedním z prvních novorozenců na novém světě. Je to syn Aldena staršího, jednoho ze zakládajících rodin Salemu. John měl skvělý vztah se svým milujícím otcem, ikdyž jeho otec byl z některých jeho rozhodnutí zklamaný. Jeho vztah s Mary začal před rokem 1685, ale jeho láska byla zpřetrhána, když byl nucen jít do války mezi Francouzi a indiány. V noci před odchodem do války dal slib Mary, před zraky Issaca Waltona, že se do roku vrátí. Rozdělil stříbrnou minci, půlku si nechal a druhou dal Mary na důkaz slibu.

Během války byl John těžce zraněn ä považován za mrtvého. Byl nalezen kmenem Mohawk, který ho přivedl zpět mezi živé. Jejich medicína a způsob života v něm vzbudil velký zájem a proto se rozhodl s nimi žít. Mezitím co uzdravili jeho zranění se naučil s nimi jednat a mluvit jejich jazykem. Jednoho dne, když byl na lovu s indiánskými bojovníky vrátili se do vesnice kmene Mohawk kde našli zavražděné ženy, muže i děti. Rozzuřený tím co se stalo lovil všechny zodpovědné za smrt indiánů - bílé francouzké vojáky. Ušetřil pouze Williama Hooke.

V první sérii se vrací s jediným úkolem a to setkat se se svou láskou Mary. Je velice pobouřen, že se Mary provdala právě za George Sibleyho, který mohl za jeho vojenské povolání. Dává se dohromady s Cottonem Mather, spolu se snaží vypátrat a vyzrát na čarodějnice v Salemu. Později je obviněn a usvědčen z čarodějnictví, je vysvobozen Mary, která mu ukáže pravdu o tom, že je jednou z čarodějnic. Slíbí si, že spolu utečou, avšak Mary se v daný čas neukáže. Proto John utíká, ale je na své cestě raněn a později zachráněn indiány.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama