SALEM | Tituba

29. května 2015 v 15:59 | L.
Tituba

Tituba je služebnou Mary Sibley. Je čarodějnice a byla klíčovou osobou při přeměně Mary v čarodějnici.

Mládí:
Původem z kmene Arawak. Tituba se narodila a vyrůstala v Jižní Americe poté byla ze své vlasti unesena a prodána do otroctví. Tituba byla svědkem toho jak Evropané napadli její vesnici a zabraždili většinu mužů, včetně jejího otce. Po té byla Tituba prodána do otroctví, kde byla zneužívána a zanedbávána všemi jejími vlastníky s vyjímkou pana Walcottse. Navzdory vší krutosti byla učena o Bibli, byla vychováná ve víru v Boha, který prý slyší nářky všech a pomáhá. Nicméně ve všech krutostech a bolestných výkřicích ji Bůh nevyslyšel. A proto její víra selhala. Po setkání s Kanaima, který se Titubě zjevil v lese se její život obrátil k lepšímu. Naučila se vše co o čarodějnictví vědět potřebovala.

Tituba se stala služebnou Mary, se kterou v dětství trávila spousty času. Byli jako sestry po tom co ji otec Mary, pan Walcotts vykoupil z otroctví.

V první sérii je Tituba tajemnou osobou jejíž přízeň je nám neznámá. Slouží Mary, kterou částečně ovládá. Její vliv na Mary však končí v momentě, kdy Tituba staví Velký rituál nad všechny ostatní hodnoty. Je mučena Increase Matherem, kterému vypráví svůj životní příběh. Nutí Mary k dokončení Velkého rituálu. Celou dobu věděla o to, že Maryin syn žije, tuto informaci použila až tehny, když potřebovala Mary udržet v Salemu.

V druhé sérii je Tituba označováná harpyí a zrádcem. Stále tlačí Mary k dokončení temných záležitostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama