Červen 2015

Game Of Throne | Season 6 | Directors

30. června 2015 v 11:29 | L. |  GoT - news
Game Of Throne | Season 6 | Directors

Jedna ze záhad pro šestou sérii Game Of Thrones byla odhalena. A to seznam jmen režisérů pro 6. sérii. Objevilo se 5. jmen z nichž 3 už se seriálem kanálu HBO spolupracovali a dva z režisérů jsou u Game of Thrones nováčci. Každý z nich bude mít 2. epizody.

Jeremy Podeswa - Epizody 01 a 02
- Byl režisérem seriálu Turorovci, do Game of Thrones se vrací druhým rokem. V páté sérii režíroval epizody "Unbowed, Unbent, Unbroken" and "Kill the Boy."

Daniel Sackheim - Epizody 03 a 04
- V Game of Throne světe je nováčkem, byl však režisérem u mysteriózního seriálu Akta X nebo například režíroval 6. epizod seriálu FX - The Americans.

Jack Bender - Epizody 05 a 06
- Opět další nováček do světa Game of Thrones. Avšak fanoušci seriálu Ztraceni by s tímto jménem měli být obeznámeni. Režíroval neuvěřitelných 38 epizod seriálu. Dále režíroval episody ze seriálu Pod Kopulí stanice CBS.

Mark Mylod - Epizody 07 a 08
- Mark s HBO spolupracoval několikrát. Režíroval třetí a čtvrtou epizodu 5. série - "High Sparrow" a "Sons of the Harpy."

Miguel Sapochnik - Epizody 09 a 10
- Tohle jméno vzbudilo určité spekulace. Sapochnik je režisérem dílu 5. série "Hardhome", kde jsme byli svědky Jonova vyjednávání s Divokými a armádu Bílích chodců. Dále také režíroval díl "The Gift" dalo by se říct, že finální epizody 6. série v jeho podání by mohli být opravdu epické, stejně tak jako vrcholná bitva v díle "Hardhome."

Všichni režiséři jsou zavázáni přísnou mlčenlivostí o nadcházející sérii, očekává se, že tato série Game Of Thrones do velké míry odbočí od děje knihy od George R. R. Marina.

Pokud jste zvědaví, proč se na natáčení vystřídá tolik režiserů, je to proto, že natáčení Game Of Thrones je extrémně časově náročné pro režiséry. Epizody se stříhají týdny nebo dokonce i celé měsíce a natáčení probíhá v různých zemích a jen jedna epizoda zabere spousty času.

Game Of Thrones | San Diego Comic Con cast list

29. června 2015 v 13:29 | L. |  GoT - news
Game Of Thrones | San Diego Comic Con cast list

Obsazení seriálu Game Of Thrones se opět ukáže na letošním Comic Conu v San Diegu, HBO tuto skutečnost oznámilo 25.6.2015.
(Fotka je z Comic Conu 2013)

Panel Game Of Thrones bude 10. července v pavilonu H přibližně ve 14.30 jejich času. Moderátorem bude Seth Meyers.

Úžast na Comic Conu za Game Of Thrones potvrdili - výkonná producentka Carolyn Strauss, režisér David Nutter a členové hereckého obsazení - Alfie Allen (Theon/Smraďoch), John Bradley (Samwell Tarly), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Natalie Dormer (Margaery Tyrell) , Conleth Hill (Varys), Hannah Murray (Myrcella Baratheon) , Sophie Turner (Sansa Stark), Carice van Houten (Melisandre) a Maisie Williams (Arya Stark).

Po panelu Game Of Thrones bude autogramiáda, která je naplánovaná na 16:15.

Věřím, že se stejně jako loni objeví spousta fotek s castem a informace k 6. sérii.

Návštěvnost za minulý týden (22.06. 2015 - 28.06. 2015)

29. června 2015 v 13:17 | L. |  Statistics

Jsem opravdu nadšená z návštěvností. Je to dva týdny od otevření blogu a jde vidět, že blog má své stálé návštěvníky. Není pochyby o tom, že podle detailů z top listu, je tu většina lidí převážně kvůli GoT. Jsem ráda, že sem chodít už v tam rané fázi blogu a doufám, že sem budete chodit i nadále a rádi. :)

Návštěvnost za minulý týden (22.06. 2015 - 28.06. 2015) je:
Pondělí 41
Úterý 33
Středa 37
Čtvrtek 28
Pátek 31
Sobota 24
Neděle 20
Celkem 214

Game Of Thrones | Criticism on female violence

27. června 2015 v 22:58 | L. |  GoT - news
Game Of Thrones | Criticism on female violence

Bez ohledu na pohlaví, nemá to žádná z postav Game Of Thrones jednoduché. Ale dalo by se říct, že ženy to měly v páté sérii obzvláště složité. Podívejme se třeba na Cerseinu procházku hanby a nebo Sansu v "péči" Ramseyho Boltona.

Na sociálních sítích se rozběhla velká diskuze, zejmena se jednalo o kritiku na fyzickém a psychické zneužívání ženských postav. V rozhovoru pro EW se sama představitelka Daenerys, Emilia Clarke vyjádřila k reakcím a mediální kritice o zacházení s ženami v seriálu.

"No, samozřejmě. Žádná kritika není příjemná, obzvláště na něco do čeho vkládáte své srdce, duši, krev, pot a slzy." řekla Clarke. "Ale seriál je šokující a každý má možnost komentovat show. Myslím si, že pro herce je tohle bizardní, protože si můžeze vychutnávat ty temné okamžiky, které vám umožní prozkoumat temnější hlubiny realného života a věci, které se dějí každý den. Myslím si, že důležíté je si uvědomit, bohužel, v prvé řadě to, že příběh, který se odehrává je pouze fikce ve fantasy světě. Takže, myslím si, že někteří to berou příliš vážně, je to komentář, který lidé mohou na seriál udělit. Tak jo, to je trochu z toho, co si v podstatě myslím."

(Obrázek je z druhé série, ale myslím si, že je dosti výstižný)

Salem | S02E13: THE WITCHING HOUR | Stills

26. června 2015 v 14:38 | L. |  Salem - news
Salem | S02E13: THE WITCHING HOUR | Stills

Salem jde do finále, v pondělí budeme mít možnost vidět poslední díl 2. série s názvem "The witching hour." A překvapivě se fotky objevily už teď a né až po díle. Proto Vám přináším 11 stills fotek.

SALEM > SEASON 02 > STILLS > S02E13: THE WITCHING HOUR

Layout #01

24. června 2015 v 21:23 | L. |  Past layouts
Layout #01

Tímto bych chtěla hrozně moc podělovat Kelsey, která se toho ujala a vytvořila mi tenhle skvělý layout. Nejspíš to bude tím, že ji nebavilo poslochat mé věčné nadávky na to, jak moc sem neschopná layout udělat.

Předchozí layout -

S tímto layoutem jste se tu mohli setkat od založení blogu což je 25.5.2015 po necelém měsíci bylo načase dát blogu trošku více prezentativní layout, přecejen to bylo jen provizorní.

Součaný layout -

Nastaven byl 23.6.2015 a jsem s ním 100% spokojená. Je opravdu úžasný a barvy jsou skvělé, určitě se vám taky líbí. :)

Game Of Thrones | What We Can Expect from Season 6

23. června 2015 v 16:29 | L. |  GoT - news
Game Of Thrones | What We Can Expect from Season 6
- co můžeme očekávat od 6. série

1. Podaří se Sanse uniknout?
- Sansa to nemá jednoduché. Ze spárů tyranského krále se dostala do rukou masochistického bastarda. Ramseye Boltna. Po většinu série je po boku Theona / Smraďocha, který až do poslední epizody nehnul ani brvou. Uteče Sansa? Přestane Brienne konečně čekat ve sněhu a příjde ji na pomoc?
Rozpor s knihou: Theon skočí ze zdi, ale ne se Sansou. Skočí s dívkou jménem Jayne. Skok ze zdi přežijí a utečou do Stanisova tábora (Stannis je v knize naživu) Kde se setkají s Theonovou sestrou. Sansa je v knize stále v údolí, takže pro čtenáře je Sansin děj nezmapovaným územím.

2. Kde se právě nachází Daenerys Targaryen?
- Naposledy jsme viděli Daenerys prchající před Syny Harpije, na zádech Deogona odlétá pryč. V pátém díle jsme viděli Dany na neznámém prostranctví s lidmi připomínajícímí její bývalý khalasar. Kde doopravdy je?
Daenerys se objevila tam kde skončila v knize. Ona a Drogon se setkají s khalasarem pod novým vedením Khala Jhaqo, který má vazby na jejího zesnulého manžela Khala Drogo. To však nemusí vést k žádnému slitování. Není jisté, zda jsou pod jeho vedením lidé, kteří by mohli Daenerys určit jako jejich vůdce. Pro 6. sérii se objevuje v castu spousta lidí ze "smíšeného etnického původu", kterí by měli mít vzhled divokých válečníků sloužících novému Khalovi. V knihách Dany říká "Chci-li jít dopředu, musím se vrátit." Lze proto očekávat návrat Khaleesi dříve než její návrat do Mereenu. V seriálu ji je Jorah a Daario na stopě.

3. Jon Snow, je opravdu mrtev?
- Anoo opět téma Jona Snowa. Jedna z nejvíce překvapivých smrtí v páté sérii. Objevila se spousta konspiračních teorií, které si můžete přečíst v předchozím článku: "Theory about his dead" nebo také v článcích ZDE a ZDE.

4. Ponaučila se Cersei Lannister?
- Cersei si na svém pochodu hanby vytrpěla své. Je jen na zvážení jednotlivců, zda si tohle zasloužila či nikoli. V poslední scéně Cersei zvedne Ser Robert Strong (zombie verze Hory) a Qyburn říká, že Ser Robert dal slib mlčenlivosti dokud "všichni nepřátelé jejího veličenstva nebudou mrtví. Pomstí se Cersei a vyvraždí církev? Nebo si vezme ponaučení a stáhne se do ústraní?

5. Co Arya?
- Arya v páté sérii oslepla, opět tato část odskočila od knihy. Aryina poslední kapitola končí "Když se ráno probudila, byla slepá." Není jasné co producenti s Aryou dále zamýšlí. Proto nám nezbývá nic jiného než si počkat.

6. Stane se Sam mistrem?
- Sam a Gilly míří do Oldtownu, aby se Sam stal mistrem stejně jako Aemon Targaryen. Odjíždí ještě předtím než je Jon zrazen. Podle rozhovorů to vypadá, že Sam by mohl být klíčovou rolí v 6. sérii. Mohl by vyřešit záhadu, jak zabít bílé chodce. Jeho cesta se stáří k neprozkoumaným oblastem. Je možné že se setkáme s Rendyll Tarlym.

7. Stannis, Brienne a Pod
- Velkým otazníkem je pro čtenáře Brienne a Pod. Jejich příběh byl ukončen někdy u čtvrté knihy. Nikdy se nesetká se Stanisem a rozhodně neměla svůj meč tasit proti němu. V seriálu jsme slyšeli pouze zvuk ostří. Není jasné zda Stannis zemřel rukou Brienne, ale vše co se v seriálu odehrálo tomu nasvědčuje. Zdá se, že Stannis je v seriálu opravdu mrtev i přesto, že je to v rozporu s knihou. Je možné, že Stannis bude patřit k dalším vzkříšeným?

8. Je Myrcella mrtvá?
- Viděli jsme Myrcellu Baratheon padnout v náruči Jaimeho Lannistera. Byli jsme svědky spiknutí ze strany Ellaria Sand, který jedem otráví Myrcellu. Je však možné že Trystane Martell má protijed na onen jed a zachrání svou nastávající. V tomto je opět odchylka od knihy, Bron a Jaime necestují do Dorne, tudíš je to kompletně výmysl scénáristů seriálu. V knihách má Dorne mnohem větší hodnotu než v seriálu. 6. série Game of Thrones se má natáčet opět ve Španělsku. Což by mohlo znamenat, že Myrcella je opravdu mrtvá a to se stane začátkem války s Lannistery.

9. Davos a Melisandre
- Vzhledem k ději v knihách, je Davosova budoucnost na zdi nejasná. Melisandra je však na druhou stranu, přesně tam kde ji potřebuje seriál mít. Je zpátky na zdi v nejlepší pozici na pomoc při oživení padlého Lorda velitele.

10. Bolton bez svých hraček?
- V seriálu příjde Ramsey o svou ženu a svou hračku, Theona/ Smraďocha. Tím se stává Ramsey velmi rozzlobeným. V knize požaduje Ramsey po Jonu Snow návrat své manželky,Theona, královny Selyse, Shireen a několika dalších postav, které v seriálu ani nejsou. Jon Snow je však v seriálu mrtev, rodina Baratheona je mrtvá a budoucnost Ramseyho nejasná. Doufejme, že Theon a Sansa umí běžet tak rychle, jak jen je to možné, aby mu unikli...

11. Vrátí se Bran, Rickon nebo strýc Benjen?
- I přes očekávání se v páté sérii neobjevili poslední mužští dědicové Zimohradu. Bran a Rickon Stark. Naposled jsme Brana viděli na cestě na sever. A co se týče Rickona, očekáváme, že se vrátí o něco starší v příštím roce. Po záveru čtvrté série stále očekáváme vyšší úděl Brana, ale zatím nic. Benjen je už dlouhodobě ztracený. Nikdo neví kde, zda žije prostě nic. Co producenti zamýšlí se zbylími Starky?

Návštěvnost za minulý týden (15.06. 2015 - 21.06. 2015)

23. června 2015 v 10:44 | L. |  Statistics
Návštěvnost za minulý týden (15.06. 2015 - 21.06. 2015)

První statistika od otevření blogu a musím říct, že to není tak špatné. Vstadím se, že kdybych začala dřív a stihla přidávat odkazy ke stažení na GoT, bylo by to asi 100x lepší, ale na to, že jsem to prostě nestihla a začala později je to celkem slušené. Blog byl založen 25.5.2015 a otevřen necelý měsíc od jeho zaožení. Je tu toho ještě spousta k dodělání, ale do nových epizod mám spousty času, proto sem vše doplním dodatečně v období, kdy nebudou novinky ani články, které by bylo možné přeložit. Jsem ráda, že si blog za tu krátkou dobu získal stálé návštěvníky a snad bude návštěvnost jen a jen vyšší. Trochu mě zaráží pátek, protože na blog chodím každý den a nezaznamenala jsem, že by návštěvnost někdy klesla pod 20, ale nevadí. Jsem ráda za každého kdo blog navštíví. :)

Návštěvnost za minulý týden (15.06. 2015 - 21.06. 2015) je:
Pondělí 27
Úterý 46
Středa 53
Čtvrtek 31
Pátek 9
Sobota 25
Neděle 33
Celkem 224

Game Of Thrones | Jon Snow: really is dead

22. června 2015 v 15:59 | L. |  GOT - spoilers
Game Of Thrones | Jon Snow: really is dead

Už mi to příjde dost ohrané, ale k Game Of Thrones se zatím dokola objevují články s rozhovory ohledně Jonovi smrti, tohle je další z nich, kdy tvůrci seriálu Game Of Thrones tvrdí, že Jon Snow je opravdu mrtev.

Další hrůzná smrt v seriálu Hra o Trůny otřásla všemi fanoušky, kteří museli sledovat další brutální konec jedné z mnoha dalších postav, která zemřela v potocích vlastní krve na závěr páté série v díle "Mother's Mercy."

Jona Snow, kterého hrál 28. letý Kit Harington, podal skvělý výkon ve finálním obratu seriálu, kde byl ubodát svými krvežíznivými bratry z Noční Hlídky.

Svět Game of Thrones má sice pověst, že smrt nemusí být definitivní a proto byl internet zahrnut a přesycen teoriemi o tom, jak se jejich miláček vrátí a povstane. Bezpočet fanoušků se snaží najít v poslední scéně náznaky života, zatímco jiní spekulují o tom, zda ho k životu přivede Melisantra nebo někdo jiný. Samozřejmě věří, že Jon nikdy nezemře.

Poslední vyjádření Davida Nutter, však dalo spoustě teoretikům další námět k přemýšlení. V rozhovoru pro americký časopis Variery, Nutter řekl: " Mohu vám říci, že Jon Snow je definitivně mrtvý. Kit Harington je skvělý chlap a bylo smutné, že musel opustit posádku. Ale cítil jsem, že je důležité nastavit pořadí tak rychle, jak jen to je možné. Takže jsem nečekal ani na tohle. Nechtěl jsem to zdržovat. Chtěl jsem, aby to bylo překvapením. Mým úkolem bylo postarat se o to Jona Snow a on je teď mrtvější než mrtvý.

Poslední věcí, kterou si Nutter odehnal fanoušky knih byl fakt, kdy přiznal: "Nikdy jsem ty knihy nečetl. Jsem režisér, a skripty jsou moje bible. To je jediná věc, kterou diváci uvidí. Já jsem je musel předložit jako režisér. Co je v knihách je v knihách.

Harrington sám potvrdil prohlášení Nuttera, v rozhovoru pro Entertainment Weekly: "Bylo mi řečeno, že jsme mrtvý. Jsem mrtvý a nevrátím se v další sérii. To je vše co opravdu mohu říct."

Samozřejmě, s tímto se fanoušci nemohou smířit a proto se opět objevila spousta komentářů, které slova producentů popírají.
Salem | Midnight Never Come | Download and Online

22. června 2015 v 9:52 | L. |  Salem - news
Salem | Midnight Never Come | Download and Online


Druhá série seriálu Salem jde do finále, dnes vyšel předposlední díl druhé série Salem s názvem Midnight Never Come. Odkazy ke stažení a online shlédnutí najdete zde:


K této příležitosti jsem nahrála i fotky do galerie.
SALEM > SEASON 02 > STILLS > S02E12: MIDNIGHT NEVER COME