Game Of Thrones | Is Jon Snow really dead?

16. června 2015 v 12:09 | L. |  GOT - spoilers
Game Of Thrones | Is Jon Snow really dead?
Nedělní srdcervoucí závěr Jona Snow, bastarda ze Zimohradu nás přivedl k důležité otázce. Je Jon Snow opravdu mrtví?

V neděli večer byl odvysílán poslední díl 5. série seriálu HBO Game of Thrones, který se měl vztahovat k závěrečné kapitole románu Tanec s draky od George R. R. Marina. Od okamžiku Jonova příchodu na zeď je vztah mezi některými na Černém hradu stále více napjatý. Snow je v posledním díle zdánlivě zabit bouřícími se bratry Noční hlídky, kteří mají námitky, proti jeho plánům jakožto Lorda velitele.

EW se ptalo Dana Weisse, zda je Jon Snow nadobro pryč, stejně ta jako herec Kit Harington. Dan Weiss řekl jen "Smrt je smrt."
"Doufali jsme, že po shlédnutí této scény budou v myslích diváků odpovědi na tuto scénu jednoznačné," vysvětlil Weiss. " Mělo by být docela jasné, co se v tu dobu odehrálo."

Přesto, když se EW zeptali Martina na jeho Píseň ledu a ohně, autor odpověděl velmi odlišně. " Ach, myslíš si že je mrtvý, že?" pokračoval "Pokud existuje jediná věc, kterou jsem si v Písni ledu a ohně jistý, tak je to fakt že smrt nemusí být trvalá."

Jedna z teorií vypráví o tom, že Snow se převtělil do svého zlovlka Ducha, těsně předtím než zemřel. Tím pádem by udržel naživu svou duši i přesto, že jeho fyzické tělo zahynulo. Na tuto otázku však budeme znát odpověď až z 6. série, která vyjde v příštím roce nebo z očekávaného pokračování Písně ledu a ohně.

Jon Snow je v knihách živý a nebylo by to poprvé, kdy seriál odbočí od knihy a odmítne vzkřísit jednu z hlavních postav, která je stále v knize. Ano řeč je o Catelyn Starkové, jež je v knize vzkříšená jako Lady Stoneheart, avšak i přes očekávání fanoušků se v seriálu neobjevila. Stejně tak postava Manceho nájezdníka končí v seriálu jinak než v knize.
Co se týče Jona v seriálu,... Je opravdu mrtvý?

"Co budeš dělat?" Řekl Weiss. "Kit je vynikající chlápek, je velmi talentovaný. Je sladký a je velmi snadné s ním spolupracovat. Bude to velmi smutný den natáčet jeho konečnou scénu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renaiti Renaiti | Web | 16. června 2015 v 15:15 | Reagovat

Upřímně, také se mi moc nechce věřit, že je Jon mrtvý :D Určitě v tom bude nějaký háček, neboť slova režiséra znějí skoro jako "hádanka" Ne, myslím, že nás ještě překvapí s tím, jak to nakonec s Jonem bude. Každopádně se už nemohu dočkat šesté série, nejsem si jistá jestli to ten rok vydržím :D...

P.S.: Moc ráda spřátelím, pokud máš stále ještě zájem :)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama