Game Of Thrones | What We Can Expect from Season 6

23. června 2015 v 16:29 | L. |  GoT - news
Game Of Thrones | What We Can Expect from Season 6
- co můžeme očekávat od 6. série

1. Podaří se Sanse uniknout?
- Sansa to nemá jednoduché. Ze spárů tyranského krále se dostala do rukou masochistického bastarda. Ramseye Boltna. Po většinu série je po boku Theona / Smraďocha, který až do poslední epizody nehnul ani brvou. Uteče Sansa? Přestane Brienne konečně čekat ve sněhu a příjde ji na pomoc?
Rozpor s knihou: Theon skočí ze zdi, ale ne se Sansou. Skočí s dívkou jménem Jayne. Skok ze zdi přežijí a utečou do Stanisova tábora (Stannis je v knize naživu) Kde se setkají s Theonovou sestrou. Sansa je v knize stále v údolí, takže pro čtenáře je Sansin děj nezmapovaným územím.

2. Kde se právě nachází Daenerys Targaryen?
- Naposledy jsme viděli Daenerys prchající před Syny Harpije, na zádech Deogona odlétá pryč. V pátém díle jsme viděli Dany na neznámém prostranctví s lidmi připomínajícímí její bývalý khalasar. Kde doopravdy je?
Daenerys se objevila tam kde skončila v knize. Ona a Drogon se setkají s khalasarem pod novým vedením Khala Jhaqo, který má vazby na jejího zesnulého manžela Khala Drogo. To však nemusí vést k žádnému slitování. Není jisté, zda jsou pod jeho vedením lidé, kteří by mohli Daenerys určit jako jejich vůdce. Pro 6. sérii se objevuje v castu spousta lidí ze "smíšeného etnického původu", kterí by měli mít vzhled divokých válečníků sloužících novému Khalovi. V knihách Dany říká "Chci-li jít dopředu, musím se vrátit." Lze proto očekávat návrat Khaleesi dříve než její návrat do Mereenu. V seriálu ji je Jorah a Daario na stopě.

3. Jon Snow, je opravdu mrtev?
- Anoo opět téma Jona Snowa. Jedna z nejvíce překvapivých smrtí v páté sérii. Objevila se spousta konspiračních teorií, které si můžete přečíst v předchozím článku: "Theory about his dead" nebo také v článcích ZDE a ZDE.

4. Ponaučila se Cersei Lannister?
- Cersei si na svém pochodu hanby vytrpěla své. Je jen na zvážení jednotlivců, zda si tohle zasloužila či nikoli. V poslední scéně Cersei zvedne Ser Robert Strong (zombie verze Hory) a Qyburn říká, že Ser Robert dal slib mlčenlivosti dokud "všichni nepřátelé jejího veličenstva nebudou mrtví. Pomstí se Cersei a vyvraždí církev? Nebo si vezme ponaučení a stáhne se do ústraní?

5. Co Arya?
- Arya v páté sérii oslepla, opět tato část odskočila od knihy. Aryina poslední kapitola končí "Když se ráno probudila, byla slepá." Není jasné co producenti s Aryou dále zamýšlí. Proto nám nezbývá nic jiného než si počkat.

6. Stane se Sam mistrem?
- Sam a Gilly míří do Oldtownu, aby se Sam stal mistrem stejně jako Aemon Targaryen. Odjíždí ještě předtím než je Jon zrazen. Podle rozhovorů to vypadá, že Sam by mohl být klíčovou rolí v 6. sérii. Mohl by vyřešit záhadu, jak zabít bílé chodce. Jeho cesta se stáří k neprozkoumaným oblastem. Je možné že se setkáme s Rendyll Tarlym.

7. Stannis, Brienne a Pod
- Velkým otazníkem je pro čtenáře Brienne a Pod. Jejich příběh byl ukončen někdy u čtvrté knihy. Nikdy se nesetká se Stanisem a rozhodně neměla svůj meč tasit proti němu. V seriálu jsme slyšeli pouze zvuk ostří. Není jasné zda Stannis zemřel rukou Brienne, ale vše co se v seriálu odehrálo tomu nasvědčuje. Zdá se, že Stannis je v seriálu opravdu mrtev i přesto, že je to v rozporu s knihou. Je možné, že Stannis bude patřit k dalším vzkříšeným?

8. Je Myrcella mrtvá?
- Viděli jsme Myrcellu Baratheon padnout v náruči Jaimeho Lannistera. Byli jsme svědky spiknutí ze strany Ellaria Sand, který jedem otráví Myrcellu. Je však možné že Trystane Martell má protijed na onen jed a zachrání svou nastávající. V tomto je opět odchylka od knihy, Bron a Jaime necestují do Dorne, tudíš je to kompletně výmysl scénáristů seriálu. V knihách má Dorne mnohem větší hodnotu než v seriálu. 6. série Game of Thrones se má natáčet opět ve Španělsku. Což by mohlo znamenat, že Myrcella je opravdu mrtvá a to se stane začátkem války s Lannistery.

9. Davos a Melisandre
- Vzhledem k ději v knihách, je Davosova budoucnost na zdi nejasná. Melisandra je však na druhou stranu, přesně tam kde ji potřebuje seriál mít. Je zpátky na zdi v nejlepší pozici na pomoc při oživení padlého Lorda velitele.

10. Bolton bez svých hraček?
- V seriálu příjde Ramsey o svou ženu a svou hračku, Theona/ Smraďocha. Tím se stává Ramsey velmi rozzlobeným. V knize požaduje Ramsey po Jonu Snow návrat své manželky,Theona, královny Selyse, Shireen a několika dalších postav, které v seriálu ani nejsou. Jon Snow je však v seriálu mrtev, rodina Baratheona je mrtvá a budoucnost Ramseyho nejasná. Doufejme, že Theon a Sansa umí běžet tak rychle, jak jen je to možné, aby mu unikli...

11. Vrátí se Bran, Rickon nebo strýc Benjen?
- I přes očekávání se v páté sérii neobjevili poslední mužští dědicové Zimohradu. Bran a Rickon Stark. Naposled jsme Brana viděli na cestě na sever. A co se týče Rickona, očekáváme, že se vrátí o něco starší v příštím roce. Po záveru čtvrté série stále očekáváme vyšší úděl Brana, ale zatím nic. Benjen je už dlouhodobě ztracený. Nikdo neví kde, zda žije prostě nic. Co producenti zamýšlí se zbylími Starky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikka Nikka | Web | 24. června 2015 v 14:45 | Reagovat

áá ja to nechcem čítať:D chcem sa nechať prekvapiť.. ale tak :D keď už si to sem dala tak si to tak jedným očkom pozriem :D :)

2 Patty | arrow-web.blog.cz Patty | arrow-web.blog.cz | E-mail | Web | 25. června 2015 v 11:02 | Reagovat

Jsem zvědavá na Sansu s Theonem, sice skákali do sněhu, ale i přesto, jestli vyváznou bez škrábnutí asi se budu smát. Z té výšky si prostě něco zlomit museli.

Cersei dostala to, co si zasloužila, i když jsem se chvílemi musela přemlouvat, aby mi jí aspoň trochu nebylo líto. Nemyslím si, že by jí to zlomilo, naopak, podle mě přijde s nějakou pěkně vypečenou pomstou.

Nemůžu si to moc podrobně pročítat, protože v knihách ještě nejsem tak daleko :-D

3 Angie. Angie. | Web | 25. června 2015 v 16:18 | Reagovat

Já tak trochu doufám, že se Sansy linka vrátí nějakým způsobem zpět k té knižní lince. Myslím, že je to i celkem pravděpodobné, pokud to nebude příliš neslučitelné. Záleží hodně na tom, co si pro ni Martin vymyslel v 6. knize, která ale samozřejmě ještě nevyšla, protože on jí asi už nikdy nevydá :D Každopádně jsem na to zvědavá. Mně se zezačátku docela líbilo, že její linku posunuli jiným směrem, protože tam aspoň Soph měla co dělat, ale teď už jsem zároveň taková... já nevím. Trochu nevím, co s tím teď hodlají udělat no :D

Obklíčení Dany jak Aragorna, Legolase a Gimliho Rohyrama v Pánovi prstenů mě docela dostalo... zajímalo by mě, co bude dál. Ta pátá série / pátá kniha nechává hrozně moc otevřených věcí, což mě hrozně, ale vážně hrozně štve :D Tak jsem zvědavá, co bude dál :D

Jon Snow možná mrtvej je, ale Azor Ahai will rise. V knížkách je dost narážek na to, že on je skutečně znovuzrozením Azora Ahaie, takže bych řekla, že to tak bude. Pokud je Jon mrtvej v seriálu, tak se naštvu, ale v knize podle mě určitě není. Myslím si ale, že ani v seriálu, protože kdyby ano, nemá ta rudá ženská žádnej důvod, proč se vrátila v inkriminovanou dobu zpátky na Castle Black.

Nejsem si úplně jistá tím, jestli tohle z Cersei spíš neudělá ještě větší mrchu. Pokud ale vyvraždí sparrows, zas tak moc se zlobit nebudu, protože to je šílená sekta :D

Arya... no tak tam nemám tušení, co od toho čekat, ale myslím si, že nebude slepá natrvalo.

Na Samovu roli v 6. sérii jsem zvědavá. Doufám, že vyřeší, jak zastavit bílé chodce... třeba, když zabijou krále, tak pomře i zbytek roje. Ale těžko říct. Stejně si pořád trochu myslím, že nakonec všechny pozabíjej a bude konec :D

Myslím si, že to není v rozporu s knihou. Bylo potvrzeno, že 5. série předběhla do 6. knihy... tudíž je možné, že něco takového bude v 6. knize. Myslím si také, že to, že není jisté, jestli je Stannis mrtvý, nebo ne, znamená, že není... :D ale těžko říct. Možná, že to takhle nechali proto, že 6. kniha ještě není venku... takže vlastně nemáme jistotu, dokud to nebude v knize a pak to bude i v seriálu. Kdo ví.

Četla jsem i teorii, že možná jedna ze Sand Snakes, ta krátkovlasá, jejíž jméno si nevybavuju, strčila něco Bronovi, když se loučili. Takže je možné, že Myrcella nebude mrtvá, ale zároveň je i možné, že ano, protože přeci jen Cerseino proroctví říká, že všechny její děti zemřou. Ale kdo ví, kdo ví, to podle mě taky nechali na teoriích schválně, právě proto, že v knihách to není, nebo ZATÍM alespoň ne:D Já mám Myrcellu docela ráda, byla jsem naštvaná, obzvlášť v takové dojemné scéně, tak doufám, že teorie jsou pravdivé, ale to se stejně dozvíme až za rok.

Myslím, že Melisandre se nevrátila na zeď jen tak pro nic za nic. Určitě to má souvislost se smrtí Jona, to je náznak jak prase, takže snad, SNAD to tak i opravdu bude, no uvidíme. Co se Davose týče, tak to vážně netuším.

Doufám, že mu zdrhnou, protože jestli ne, tak už asi skončím s koukáním na seriál a vrátím se jen a pouze ke knihám :D (I když to jenom tak říkám, samozřejmě, že mi to nedá a budu se koukat). Myranda je tuhá, alespoň nějaký zadostiučinění... trochu mě mrzí, že tam nebyla scéna, kdy to zjistí, nebo tak něco :D

Podle mě se Bran i Rickon ukážou v 6. sérii. Alespoň v to doufám. Co se týče Benjena... naučila jsem se, že jakmile tam není napsáno, že je někdo určitě mrtvej, tak neni mrtvej. Tím, že Benjen vlastně neumřel, ale jen zmizel, trochu myslím, že jsme z něj ještě neviděli/nečetli to úplně poslední. A jsem zvědavá, jestli se znovu ukáže. Trochu v to i doufám, přeci jen by bylo fajn, kdyby se aspoň nějací Starkovic muži znovu objevili na scéně... :D

Uf. 10 měsíců pauza... ideální čas na přemítání o tomhle všem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama